Kalibrēšana

Alkometru serviss – kalibrēšana, verificēšana, apkope un remonts.

Visiem mērinstrumentiem laiku pa laikam nepieciešama apkope.

Alkometrs nosaka alkohola daudzumu izelpotajā gaisā, izmantojot tajā iebūvēto sensoru. Sensorus iedala pusvadītāja oksīda sensoros, kuros, saskaroties ar spirtu, mainās pretestība (sensors, kas darbojas uz karsēšanas principu), un elektroķīmiskos sensoros, kuros, saskaroties ar spirtu, rodas elektriskā strāva. Lietošanas laikā visi sensori nolietojas, turklāt vides ietekmes dēļ tajos notiek nepārtraukti procesi, piemēram, oksidēšanās, izžūšana u.c. Rezultāts ir sensora reakcijas diapazona nobīde (ja, piemēram, jauna sensora elektriskais rezultāts bija 2 ohm (omi), kas atbilst 0,2 ‰ alkohola, tad laika gaitā tas var pārslēgties uz, piemēram, 5 ohm vai jebkādu citu vērtību).

Alkometra apkope Rovicos akreditētajā laboratorijā sastāv no sekojošiem posmiem: alkometra kalibrēšana (salīdzināšana ar noteiktu standartu profesionālos izelpas simulatoros), alkometra regulēšana (standarta rādījumu iestatīšana alkometram atbilstoši sensora pašreizējajam stāvokli), alkometra kalibrēšana (lai pārliecinātos, ka regulēšana bija sekmīga). Tautā šo procesu mēdz dēvēt par kalibrēšanu (kas patiesībā ir tikai daļa no mūsu laboratorijās veiktajām darbībām ar alkometru) vai verificēšanu – šo procesu, lai alkometra mērījumi un alkometrs atbilstu OIML R126 un Latvijas Republikas Ministru kabineta Nr. 624, Nr. 310, Nr. 981 noteikumiem iespējams veikt tipa apstiprinātiem alkometriem un laboratorijai jābūt akreditētai pēc ISO 17020 standarta. Rovico Latvia laboratorija ir saņēmusi LATAK akreditāciju šim augstajam standartam un ir tiesīga veikt alkometru pirmreizējo un atkārtoto verificēšanu (Rovico Latvia institūcijas numurs I-632). Mūsu piedāvājumā ir arī Rovico ražotais un tipa apstiprinātais alkometrs Alcovisor Mercury Nordic, kuru pasūtot saņemsiet jau ar izsniegtu pirmreizējo verificēšanas sertifikātu.

Mūsu laboratorijas ir arī ieguvušas ISO 9001 kvalitātes standartu uz alkometru apkopi un servisu. Mūsu galvenā laboratorija Latvijā atrodas Dārzciema ielā 60, bet ierīces uz servisu/apkopi varat nodot ikvienā no mūsu pārstāvniecībām:

Rovico ofiss – laboratorija

Dārzciema iela 60-100kab., Rīga, Latvija
P-Pk. 9.00 – 17.30

Rovico veikals – t/c “Riga Plaza”

Mūkusalas iela 71, Rīga, LV-1004
P-Pk. 10.00 – 21.00, Sv. 10:00-20:00

Rovico – Igaunija, Tallina

Pärnu mnt. 141 / Delta Plaza
P-Pk. 9.00 – 17.30
Rovico Igaunijā pārstāvniecības arī Tartu un Rakverē